.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Adwentu

03 grudnia 2023 r.

 1. Dziś rozpoczynamy okres Adwentu, który ma podwójny charakter: jest czasem oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów i okresem przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego.
 2. Roraty dla dorosłych w dni powszednie o godz. 6.00 w kościele Matki Bożej, przed roratami Godzinki. Roraty dla dzieci o godz. 17.00 w kościele św. Bartłomieja. Prosimy, aby dzieci przychodziły z lampionami.
 3. W środę o godz. 9.00 Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu.
 4. W czwartek o godz. 16.00 w sali na plebanii spotkanie rady parafialnej.
 5. W pierwszy czwartek miesiąca po Mszy wieczorowej, godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6.00 i 17.00. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. Za tydzień w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje adwentowe.
 8. Spowiedź adwentowa będzie 16 grudnia, tego dnia odwiedzimy chorych. Można już zgłaszać chorych, którzy pragną przygotować się na święta przez przystąpienie do sakramentu pokuty i Eucharystii.
 9. W przyszłym roku planowana jest pielgrzymka do Włoch, więcej informacji w najbliższym czasie.
 10. W sobotę 9 grudnia w Instytucie Teologicznym w Sandomierzu przy ul. Mariackiej odbędzie się spotkanie dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych. Początek spotkania o godz. 9.30.
 11. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. W czwartek na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców bloku nr 13 przy ul. Langiewicza.
 12. Błogosławieństwo opłatków, świec i sianka. Świece wigilijne od Diecezjalnej Caritas z Sandomierza są w cenie 12 zł, za opłatek składamy dobrowolną ofiarę, sianko 5 zł. Od jutra będzie można nabywać.

Facebook