.

Zespół Wokalny CREDO

Początek powstania Zespołu wokalnego CREDO – datuje się na październik 2012 roku. Swoją działalność rozpoczął on w Parafii Świętego Bartłomieja w Staszowie.
Pierwszą osobą, która włączyła się w tworzenie tego dzieła była uczennica Karolina Ossolińska z LO im ks. Kard Stefana Wyszyńskiego w Staszowie. To ona reprezentowała nasze liceum i naszą parafię w Przeglądzie Piosenki Maryjnej w Bogorii - /październik 2012 r. /, gdzie zajęła III miejsce.
W miesiącu listopadzie tego roku dołączyły kolejne uczennice: Agata Nowicka, Irmina Szlachetko, Paulina Florys i Monika Łukasik.
Dziewczęta rozpoczęły próby, aby swoim śpiewem ubogacać uroczystości szkolne, lokalne i parafialne. / Dzień Niepodległości – 11 listopad, kolędy podczas jasełek, święto patrona szkoły, dzień kobiet /.
Występują na w Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Staszowie / styczeń 2013 r. /, przygotowują program słowno – muzyczny z okazji Dnia Kobiet w czasie Diecezjalnego dnia skupienia kobiet Diecezji Sandomierskiej w kościele Św. Bartłomieja w Staszowie / marzec 2013r. /. Karolina Ossolińska otrzymuje kwalifikacje do finału - Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Patriotyczno – Żołnierskiej w Kielcach / kwiecień 2013 r. / - gdzie zdobywa wyróżnienie z pośród 80 wykonawców z całej Polski.
W maju 2013 roku, dziewczęta z zespołu biorą udział w XVIII Festiwalu Piosenki Maryjnej w Cukrowni – Garbów koło Lublina w składzie: Paulina Florys, Irmina Szlachetko i Agata Nowicka, zajmując tam III miejsce w kategorii zespołów.
W kolejnym roku szkolnym 2013/2014 do grupy dziewcząt dochodzą nowe dziewczęta Patrycja Mierzyńska i Aleksandra Kondek. Zespół kontynuuje swoją działalność ubogacając swoim śpiewem uroczystości szkolne, patriotyczne, parafialne. Na Przeglądzie Piosenki Maryjnej w Bogorii, zespół w pełnym składzie zdobył wyróżnienie. Dziewczęta uczestniczą w różnych przeglądach i festiwalach, przygotowują różnorodne programy artystyczne i koncerty a wśród nich koncert z okazji święta szkoły.
Na XIX Festiwalu Piosenki Maryjnej w Cukrownia / Garbów – Karolina Ossolińska zdobywa wyróżnienie.
Rok 2014/2015 to dla zespołu, czas wielkich przemian. Odchodzą dziewczęta, które tworzą zespół ze względu na czas przygotowania do matury. Na ich miejsce wchodzą nowe osoby, są nimi: Katarzyna Mazurkiewicz, Justyna Wnuk, Weronika Putelbergier, Jolanta Terech, Izabela Krzesaj, Aleksandra Szczur i Justyna Fąfara. Dziewczęta po krótkim okresie prób na nowo rozpoczynają działalność, śpiewając na uroczystościach szkolnych, lokalnych i parafialnych - / Obchody Rocznicy Żołnierzy Wyklętych, Dzień Nauczyciela, Święto Niepodległości, występ podczas konkursu recytacji poezji w językach obcych, podczas jasełek oraz święta patrona szkoły /.
Zespół wokalny CREDO śpiewał również podczas Koncertu Charytatywnego Mikołajkowego 6 grudnia 2014, gdzie zajął III miejsce w Kościele Św. Bartłomieja w Staszowie, brał udział w Przeglądzie Piosenki Maryjnej w Bogorii – gdzie jako zespół zdobywa wyróżnienie, a Katarzyna Mazurkiewicz - II miejsce, oprócz tego uczestniczy w Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Staszowie, wraz z grupą teatralną przygotowuje akademię z okazji Dnia Kobiet dla kobiet z Powiatu Staszowskiego. Przygotowuje czuwanie modlitewne dla kobiet, podczas dnia skupienia w parafii Św. Bartłomieja w Staszowie / marzec 2015 /. Śpiewa podczas Peregrynacji symboli Światowych Dni Młodzieży w Staszowie w kościele Ducha Świętego. Bierze udział w Inauguracji Eutrapelii w Stalowej Woli, w koncercie charytatywnym organizowanym przez Collegium Gostomianum w Sandomierzu, a 30 maja 2015 roku w XX Jubileuszowym Festiwalu Piosenki Maryjnej w Cukrowni – Garbów k/ Lublina – gdzie zdobywa wyróżnienie w kategorii zespołów, zaś Katarzyna Mazurkiewicz w kategorii solistek zajmuje I miejsce.
Rok 2015/2016 – to czwarty rok działalności Zespołu wokalnego Credo. Na przełomie września i października została przeprowadzona rekrutacja nowych osób do zespołu. W międzyczasie zespół uczestniczył w X Regionalnym Konkursie Piosenki Religijnej im. Św. Jana Pawła II w Bogorii, /w dniach 20-22 .10.2015r/. Zajmując tam II miejsce w kategorii – szkoła średnia.
Kolejnym wydarzeniem muzycznym dla zespołu były uroczystości związane z obchodami 11 listopada – Święto Niepodległości. Zespół wraz z grupą teatralną przygotował program artystyczny związany z tym wydarzeniem, jak również dodatkowo zaśpiewał utwory patriotyczne w czasie Powiatowych obchodów święta na rynku staszowskim jak na obchodach gminnych w Rytwianach.
W grudniu 2015 roku, odbyła się uroczystość patrona liceum z udziałem naszego zespołu – Święto Patrona Szkoły – Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego, które zostało połączone z rocznicą Wprowadzenia Stanu Wojennego w naszej Ojczyźnie.
Rok 2015 – zakończyliśmy koncertem kolęd i pastorałek w Kościele Ducha Świętego / parafia Św. Bartłomieja/ w Staszowie.
Czas ferii dla członków Zespołu wokalnego Credo, to wyjazd na tygodniowy wypoczynek w góry do Zakopanego.
12 marca 2016 roku – koncertowaliśmy w Rakowie z okazji Dnia Kobiet. Kolejnym wyzwaniem dla zespołu wokalnego Credo, był udział w uroczystościach 60 – lecia Wojskowej Komendy Uzupełnień w Sandomierzu z programem religijno – patriotycznym /14 maja 2016r/ oraz w uroczystych obchodach 1050 rocznicy Chrztu Polski w Staszowie w kościele Ducha Świętego. Opiekunem, pomysłodawcą i twórcą zespołu jest ks. Grzegorz Wołoszyn.
Obecnie Zespół wokalny Credo tworzą: Jola Terech, Katarzyna Mazurkiewicz, Justyna Wnuk, Weronika Putelbergier, Justyna Fąfara, Aleksandra Szczur, Aleksandra Juszyńska, Iga Stawińska, Natalia Szpak, Joanna Lisowska, Renata Sobieniak, Aleksandra Bednarczyk, Weronika Piątek, Barbara Kaczmarska, Eliza Jońca, Wiktoria Strawa, Klaudia Gołda.

Opiekun: Ks. Paweł Paterek

Spotkania: w LO

Kalendarz Liturgiczny

Facebook